Рим. Побачення з легендою

Сьогодні разом із чудовою Танею Швидченко вирушаємо на перше побачення з містом-легендою. Сильно хвилюємось, але знаємо, що воно точно не стане останнім.

Такий галасливий, завантажений, людний.
Рим. Саме він став ідеальним місцем для спокійних прогулянок та знайомства з усіма визначними пам'ятками. Якщо ви чекали ідеального моменту для першого побачення з легендою, то він настав зараз.
Цієї осені можна практично без черг потрапити до Колізею або музеїв Ватикану, зробити фото на порожній і залитій сонцем площі Навона або погуляти вузькими вуличками старого міста.
А ось застати порожнім міст Святого Ангела (Елієв) або фонтан Треві Ви зможете хіба що рано-вранці, тому що в інший час дня там точно буде ажіотаж.

Рим – це місто, яке належить не тільки людям. Якось до Римського біопарку привезли тварин і птахів, у тому числі зелених папуг, які вирішили не обмежувати себе територією біопарку та розлетілися по всій столиці. Особливо багато екзотичних пташок виявилося на Віллі Боргезе. Тут вони разом із воронами та голубами поїдають хурму, що росте прямо на деревах, і голосно кричать один на одного, розмовляючи про щось своє.
Зараз вже складно сказати, чи це були птахи, які перейняли манеру спілкування від місцевих жителів або італійці, які показали пернатим приклад справжнього темпераменту. Але папужки зійшлися з місцевими жителями, адже Апеннінці дуже багато і голосно розмовляють, жестикулюють і можуть заговорити з будь-яким перехожим, був би хоч найменший привід. Втім, кого я хочу обдурити, причина їм зовсім не потрібна.

 

 

 

Рим - одне із найдавніших міст світу (753г до н.е.), він пережив розквіт і падіння імперій, бачив, як майбутнє стає минулим і сам став невід'ємною частиною історії. Немов губка, століття за століттям, Рим вбирав у себе історії людей, повільно перетворюючись на живу легенду. Саме тому, гуляючи визначними пам'ятками ви часто побачите дорослих і підліток з підручниками історії в руках. Штудуючи сторінку за сторінкою, вони візуалізують все на майданчиках із руїнами. Не знаю, як після такого можна не полюбити історію!

 

Більше, ніж історію в Римі, можна полюбити тільки їжу! Пасту, піцу, лазанню, антипасті та обов'язково парміджану.


До речі, найкращу парміджану подають у винному ресторані Vanda на Trastaverre.

 

Незалежно від ваших гастрономічних уподобань, ви не можете виїхати з Риму, не зазирнувши в хорошу кондитерську, щоб з'їсти тірамісу, панна-котту та каннолі. Головне пам'ятайте - правильний каннолі наповнюють при Вас, а на полиці знаходяться лише порожні трубочки.
І якщо Ви думаєте, що не зможете з'їсти стільки тіста, сиру та солодощів за відпустку, то Fernet-Branca вам у цьому точно допоможе. Італійці люблять і вміють пити правильно, а діджестиви на травах – невід'ємна частина обідів та вечерь.


Рим неможливо подивитися за один раз.

Але це й не потрібно.

Адже одного разу, побувавши в Римі, сюди неможливо не повернутися!