Fear of missing out: чому нам здається, що інші живуть краще?

FOMO, fear of missing out або «страх упустити», - це відчуття, що життя оточуючих куди насичене і яскравіше, ніж ваше власне.

Як це часто буває: тільки вирішив відпочити після важкого дня, зайшов у соцмережі, а всі часто-густо подорожують, запускають старпати, танцюють на концертах, народжують дітей... При цьому кожен з них founder, unfluencer або creator...
І починаєш запитувати: ну як же вони всі встигають? Правильна відповідь – ніяк.

Пам'ятаєте перший локдаун? Люди поділилися на два табори: ті, хто за місяць прочитав 27 книг, вивчив 5 нових мов, щодня займався йогою та тих, для кого перегляд нової серії улюбленого серіалу був досягненням.

FOMO - це, по-перше, відчуття того, що ви упускаєте щось дуже важливе, а по-друге, почуття сорому за ті періоди життя, коли ви не продуктивні.

 

Чому нам так страшно не встигнути?

 

Однією з причин психологи вважають вплив соціальних мереж. Вони створюють спотворене уявлення про те, яким життям живуть інші: нам здається, що вони завжди прокидаються в чудовому настрої, снідають у гарному місці і вирушають прямо в аеропорт, щоб відлетіти в чергову подорож. Їхні кар'єри йдуть у гору, у відносинах не трапляється криз, а їхні діти - наймиліші істоти на світі.

Але чи це так насправді? Поставте собі питання: скільки відсотків реального життя Ви самі транслюєте в Instagram? Як часто розповідаєте про фейли, проблеми на роботі чи в особистому житті, так чи просто ділитеся поганим настроєм?

Адже за кожним фото з букетом чи дорогим подарунком може ховатися приниження, а за кожною купленою машиною – роки нещасного життя з нелюбимою людиною.

 

Що робити із цим почуттям?


• Перше і найголовніше – постійно нагадувати собі про те, що контент у соцмережах далеко не завжди транслює реальне життя.
Намагайтеся мінімізувати вплив інтернету на своє життя. І якщо видалити програму зі смартфона не виходить, спробуйте хоча б зменшити час, проведений у ньому. Увімкніть функцію щоденного нагадування про те, скільки часу і на яку програму витрачаєте. Після нескладних математичних підрахунків виявиться, що за місяць ви провели в Instagram кілька днів.

• Заведіть щоденник, у якому описуватимете всі свої думки та почуття; повертайтеся до нього, коли відчуваєте страх чи тривогу. Чесно запишіть усі свої здобутки, навіть найнезначніші: пройшла співбесіда, спробував себе в новому проекті, завів корисне знайомство, проводив багато часу з сім'єю. Спробуйте згадати, в якому стані було ваше життя цього дня рік тому. Напевно, знайдеться кілька приводів пишатися собою.


Ми так часто забуваємо дякувати собі за самі навіть здавалося б крихітні перемоги.

 

• Не поспішайте звинувачувати себе за те, що не встигаєте за темпом життя та розвитку оточуючих. Єдина людина, на яку потрібно рівнятися – ви вчорашня.

• Якщо розумієте, що самостійно вже не справляєтеся і почуття тривоги лише посилюється, можливо, необхідно звернутися за допомогою до фахівця.

Хоча FOMO і пов'язують з використанням соцмереж, важливо пам'ятати, що це дуже реальне і поширене почуття серед людей різного віку. Кожен із нас відчуває певний рівень тривоги у різний час свого життя. Головне вчасно звернути увагу на це і почати виправляти ситуацію.