Чорногорія. Серпень 2021

На перший погляд, Чорногорія – це гори, сині море, солоне повітря та вічне літо.
Але варто познайомитися з цією країною трохи ближче, як розумієш, наскільки її культура багатогранна та дивовижна.

 

У різний час територію країни населяли і римляни, і серби, і турки, все це зробило Чорногорію самобутньою, незвичайною, контрастною і закоханою в себе з першого погляду.Чорногорці відрізняються гостинністю та особливим розміреним способом життя. Вони навіть мають свої власні 10 заповідей.
 

Ми приїхали сюди на початку серпня на тиждень і зупинилися в Будві, але через день їздили на екскурсії до інших міст і загалом за цей час об'їздили майже всю країну. До речі, ні ПЛР-тести, ні паспорти вакцинації пред'являти нам не довелося (інформація є актуальною на серпень 2021).

 

Отже, мій особистий список місць, обов'язкових до відвідування Будви:

• старе місто (рекомендую прийти до нього кілька разів: вранці, коли тільки відкриваються перші кафешки, та ввечері, коли можна піднятися на вершину фортеці та побачити з її висоти вогні узбережжя, повечеряти місцевою їжею у затишному ресторанчику чи послухати живу музику)
• вечірня набережна з усіма її кафешками та барами
• пляж Ricardova glava
• місцевий ринок: тут можна купити свіжі морепродукти (їх приготують на грилі при Вас) і відправитися на пікнік
• італійське морозиво Godo

 

Багато країн асоціюються у нас із конкретним містом: Англія – Лондон, Туреччина – Стамбул, Австралія – Сідней. Про Чорногорію такого сказати не можна: приїхати сюди і не побувати в інших містах - все одно, що прилетіти до Парижа і не побачити Ейфелеву вежу.

Must-do у Чорногорії:


- забронювати екскурсію на катері та відвідати Боко-Которську бухту, купуватись у блакитній лагуні
- взяти машину напрокат, відхилитися від усіх туристичних маршрутів і просто поколесити країною
- зустріти світанок на узбережжі
- поїхати в національний парк Дурмітор з його озером Црно-Єзеро, що чимось нагадує італійське Комо
- відвідати маленькі, але неймовірно колоритні міста Тіват, Пераст, Цетіне, Херцег-Нові, Бечичі
- вирушити на рафтинг у каньйоні річки Тара
- поїхати до Свєти - Стефан - курортне селище та одну з візитівок країни, ще одне місце, варте уваги
- випити ракію, традиційний алкогольний напій

Для любителів екстриму в Монтенегро теж є чимало розваг: можна політати парапланом, проїхати на зиплайні над 190-метровим каньйоном, зайнятися дайвінгом.

 

До речі, з Будви ходять екскурсії не лише в інші міста, а й країни: за наявності ПЛР тесту можна спокійно відвідати Хорватію (щоправда, стояти на кордоні Ви будете досить довго, 3-4 години), Албанію, Боснію та Герцеговину (до цих країн тести непотрібні). Вартість екскурсії коливається від 35 до 70 євро. А на поромі Ви зможете дістатися навіть до курортного містечка Італії Барі.

Так, Чорногорія – це гори, синє море, солоне повітря та вічне літо. А ще це те місце, куди точно хочеться повертатися ще і ще.